U dvorištu ispred kuće imam gusternu koja je povišena za 1m od ostatka dvorista. Gusternu treba skinuti visinski 1m i staviti novu plocu. Gusterna zauzima oko 15 kvadrata. Ostatak dvorista je blago nagnut pa bi trebalo dignuti ostli betonski dio i onda s novom plocom na istu razinu betonirati cijelo dvoriste (oko 30m kvadratnih). Ispred 2 ulaza bi stavio odvode za vodu, u slucaju vece kise da voda ne dolazi do vrata, ali to moze i ne mora...
Uklanjanje stare živice u dužini oko 12 m ( djelomično ili u potpunosti ), odstranjivanje korova,bršljana i sl i zasađivanje biljaka koje mogu imati funkciju živice npr patuljastih oleandri ili prave živice . Priprema podloge za postavljanje živice. Sadnja ukrasnog bilja ( oko 5-6 biljaka na preostalom terenu ). Po potrebi ću poslati fotografije.
Potrebno je na mjestu gdje se trenutno nalazi zemljana površina (3 breze prisutne koje treba srušiti i odvesti) pripremiti površinu za parkiralište. Površina je cca m2. Parkiralište je zamišljeno da bude nasipano krupnim a zatim usitnjenim kamenom. Biti će potrebno ugraditi ivičnjake na mjestima gdje dogovorimo.
Trebam završno uređenje okoliša.Izravnavanje terena te humuziranje sa mojim humusom koji se nalazi na dotičnom terenu.Zatim frezanje valjanje i sijanje trave. Teren na mjestima ima kosine.Idealni početak radova tokom 9 mjeseca.Zavisi u vremenskim uvjetima.Samo ozbiljne ponude sa rokovima i kvalitetnom izvedbom dolaze u obzir.Ako je moguče ali nije uvijet m2 asvaltiranja i izrada i montaža ulazne kapije ( Procjena trajanja radova 2do 3 dana po projektantu. Konačni dogovor po viđenom na terenu.
Postovani Zamolba za uređenje površine na kojoj su kiwi te još neke biljke koje bih u potpunosti makla (Msm da je i jedna palma u pitanju i jedno veliko drvo koje po pregledu stručnjaka donosimo odluku o rušenju). Ideje za dekoraciju možda sa nasipavanjem bijelog kamena i sadnju trave. U budućnosti bi se postavila vrtna ljuljačka …???
Trebam na postojeći timer za navodnjavanje kap po kap promijeniti cijevi koje će pokriti navodnjavanje po dužini žive ograde cca 20 m. Sad postojeći sustav pokriva limune koji se nalaze u nastavku žive ograde ali postojeće cijevi nemaju rupice. Uz to odmah do je vrt nešto manji od m2 za koji treba dodatni timer za navodnjavanje na kap za 10ak voćki i grmoliko bilje koje ga okružuje. Vrt se nalazi u Rogaču na otoku Šolti, odmah poviše trajekta pa nije potrebno dolaziti vozilom.
Potrebno je postavljanje pločnika m2 Postavljanje rubnjaka. 32m Postavljanje Šahta. 2kom Teren će biti pripremljen,što uključuje; Iskop i ravnanje Dovoz krupnog kamena i nabijanje Sloj sitnog kamena 0-0,6 i nabijanje. Betonski opločnik Rettango Samelrock Pored terena.
Na čistom praznom zemljištu gdje je blago klizište trebam biljke uz ogradu oko cijelog zemljišta (najradije lovor višnju ili po vašem prijedlogu ), sadnju 10 stabala koja zadržavaju zemlju i ukrasnih grmova...također bi trebalo na par mjesta potpuno iskorijeniti korijenje divljih kupina. Isto tako, u sadašnjem dvorištu trebam obrezati čemprese i lovor višnju oko ograde koja se jako razvila u visinu i širinu.(cijelu godinu nije rezana).OdrezaTI 10-tak suhih grana na jabukama i velikom boru.
Imam travnjak ca 50 m2 s kojim nisam zadovoljan. Taj koji mi je radio je sve uništio nije dolazio i kosio i izrastao je korov 1m visine..želio bih novi ,imam sjeme za novu travu -kvalitetno i gnojivo za jesnsko razdoblje..Treba stari travnjak poništit i napraviti novi teren za novu travu...trebat će dovesti nove zemlje
Imam travnjak ca 50 m2 s kojim nisam zadovoljan. Taj koji mi je radio je sve uništio nije dolazio i kosio i izrastao je korov 1m visine..želio bih novi ,imam sjeme za novu travu -kvalitetno i gnojivo za jesnsko razdoblje..Treba stari travnjak poništit i napraviti novi teren za novu travu...trebat će dovesti nove zemlje