Gospodin Mladen je došao u dogovoreno vrijeme, sve je odrađeno kako treba i svaka preporuka.
Radi se o staroj više stambenoj kući u centru Zagreba na kojoj se radi konstrukcijska obnova. Željeli bi napraviti pripremu za buduće razdvajanje vodovodne instalacije za svako kućanstvo posebno. Dakle povlačenje vertikala od podruma gdje je vodomjer do zadnjeg kata. Radi se o 3 vertikale sa po 2 cijevi kroz 4 -5 etaža.
Renoviramo kuću i treba napraviti sljedeće: Renovirati postojeće kupatilo površine 3 m2 - zamjena cijevi, ugradnja tuša kabine, sudopera, školjke i kupaonskog ormarića, nove pločice Drugo kupatilo (potkrovlje) površine oko 5,5 m2 treba iste radove, samo se montira kada. To kupatilo se gradi, tj. nema nikakvih cijevi vode i kanalizacije. Sve treba napraviti. Trebati će dovesti vodu i odvod u dnevnom boravku do mjesta gdje će biti kuhinja. U suterenu treba izgraditi WC (samo školjka i umivaonik). Također u suterenu treba dio starih cijevi ukloniti. Kuća ima septičku, nema gradske kanalizacije.
Potrebno je uređenje cijevi u kuhinji za sudoper; - spuštanje cijevi koje su trenutno na zidu iznad sudopera kako bi slavina izlazila iz sudopera - spuštanje ventila koji su također iznad sudopera, te postavljanje cijevi za perilicu posuđa (dovod vode za perilicu) Nova kuhinja se postavlja kroz narednih tjedan dana, te bih volio odraditi navedene radove što prije.
Curi iz spoja odvodne cijevi iz veš mašine s odvodnom cijevi u zidu. Trebalo bi provjeriti da li je: 1. odvodna cijev u zidu zaštopana/ ako jeste trebala bih uslugu odštopavanja; 2. da li odvodna cijev negdje u zidu pušta vodu kad veš mašina radi, jer susjedima ispod vlaži/trebalo bi provjeritiispravnost te odvodne cijevi dublje u zidu 3. otklanjanje, odnosno popravak kvara, ako se radi o problemu s cijevi u zidu Ljubazno molim da mi se navedu rasponi okvirnih cijena po svakoj od točaka kako bi mogla uspostaviti i dogovoriti našu daljnju suradnju.
Potrebno je odpojiti postojeće cijevi i ugraditi ventile na postojeće vertikale u stanu koji je u adaptaciji. Jedna vertikala je 5/4" (potrebna je ugradnja koljena i ventila umjesto T-komada prema slici), druga vertikala je 3/4" (poslje koljena na slici ugraditi ventil).
Novogradnja, kuća, trebamo izvođača za gređevinski projekt vodovod i odvodnja - projektna mapa VIO: obuhvaća zemljane radove (iskop za sabirnu jamu, postavljanje plastičnog sabirnog spremnika, dobava, montaža, razvoda odvodnje i vodovoda u zemljanom rovu), betonski radovi (okna), spajanje i puštanje u pogon prepumpnog uređaja, ispitivanje odvodnog cjevovoda, vodovodnog cjevovoda... Zainteresiranima šaljemo VIO mapu
U umivaoniku wc-a je sporo oticala voda. Sifon ispod umivaonika je lagano rosio vodu preko cijevi na koju je namontiran. Isti sam rastavio i odstopao svu crninu iz svega par komada plastičnih elemenata. Voda otiče normalno. Problem je u tome sto nakon montaže sifona nazad,voda opet rosi i stvar je u pozicioniranju gumice na cijevi koju nikako ne mogu pogoditi da stoji savršeno uz element. Želio bih napomenuti da se radi o 2 godine staroj novogradnji i da je svaki element sifona apsolutno ispravan. Samo ga treba vratiti nazad.
Poštovanje. Tražim nekoga tko bi napravio vodovodne instalacije. Objekt je neuređen / nema već postavljenih instalacija. Potrebno je napraviti instalacije u tri prostorije: Zahod 1, Zahod 2 (u njemu je samo perilica rublja) i Kuhinji. Prostorije se nalaze na drugom katu obiteljske kuće. Zahod 1 i Zahod 2 bi trebali imati svoj zajednički dovod/odvod, a Kuhinja svoj. Prvi kat kuće je također neuređen, pa bi i njega uređivali. Prvi kat bi imao isti raspored instalacija kao i drugi kat. Prizemlje kuće je uređeno. U privitku su tlocrti prostorija.
Zgrada je u projektu rekonstrukcije, sto znaci da se sve postojece podne obloge te podni slojevi uklanjaju. Naknadno se ojacavaju grede, te naknadno izvodi nova podna konstrukcija (dvostruki OSB, cementni estrih). U dogovoru s izvodacem radova rekonstrukcije, potrebno je postaviti cijevi (odvod, dovod, kanalizacija) za 2 kupaonice, 1 gostinjski wc te kuhinju ( po idejnom tlocrtu u prilogu ovog upita). Dodatno u prilogu se nalazi originalni tlocrt, gdje je vidljiva lokacija postojeceg sanitarnog cvora / kanalizacije (oznacena zelenom bojom). Dodatno, oznaceno u rozoj boji je zid u kojem se (vrlo vjerojatno) nalazi druga vertikala - za provjeriti tokom izvedbe. Ponudu mozete staviti u dvije varijante u slucaju znacajne razlike u cijeni: 1) u slucaju da dodatna vertikala postoji na naznacenom mjestu, 2) u slucaju da dodatna vertikala ne postoji na naznacenom mjestu. Izvedba: 2./ pocetak 3. mjeseca .