u privitku šaljem nacrt zgrade
Planiramo gradnju kuće na lokaciji Klis,trebamo ponudu za betonske i armirano betonske radove,površine cca m2.
Izgradnja temelja za obiteljsku kuću. Predmetna zgrada je kvadratnog tlocrta, tlocrtnih gabarita 15,40 m x 12,24 m. Vertikalni serklaži se izvode 25/25 cm i armiraju sa 4 fi 14, vilice fi 8/15 cm. Beton C25/30, čelik BB. Glavne šipke vertikalnih serklaža (ili ankere) fi 14 mm sidriti kroz nadtemeljni serklaž i u AB temeljne trake ukupno cm. Sve AB temeljne trake se armiraju identično: Gornja i donja zona 4 fi 12, vilice dvorezne fi 8/25 cm. Minimalna širina tem traka je 40 cm, min visina tem traka je 60 cm, iznad trake se izvodi nadtemeljni serklaž 25/55 cm (visina 55 cm do gornjeg ruba podne ploče), nadtemeljni serklaž armirati u gornjoj i donjoj zona sa 2 fi 12, vilice dvorezne fi 8/25 cm. Podna ploča debljine 15 cm armira se u gornjoj i donjoj zoni minimalno mrežom Q ili Q. Beton C25/30, čelik BB. Zbijeni nasip pod podnom pločom izvesti po pravilima građevinske struke. Nosivost tem tla je predpostavljena od ,0 kN /m2 za tlo srednje kvalitete i dubinu temeljenja od cm u konsolidirano tlo. Širina AB temeljnih traka od 40 cm zadovoljava, trake se mogu konstruktivno ili na zahtjev arhitekta ili investitora ili na preporuku geomehaničara izvesti i veći dimenzija od 40/60 cm, ali se količina i kvaliteta armature I čvrstoća betona ostavlja po ovom proračunu.
Jednokatnica sa ravnim krovom. Cisterna za kišnicu m3. Visoki zid (6m).
Kuća je građena . godine, kada smo ju kupili sastojala se od dvije sobe od ulice, dnevnog boravka, hodnika, dviju ostava, kupatila i kuhinje ispred kojih je veranda. Trenutno smo srušili male prostorije u kojima je bila kuhinja i kupatilo te spojili sa verandom gdje bi išla buduća kuhinja, a dvije ostave spojili sa hodnikom kojima smo dobili prostor u koje bi bio budući dnevni boravak, a stari dnevni boravak bi gipsanim zidovima podijelili na hodnik, kupatilo i dodatni wc. Osim toga, na kući bi išla promjena krova i izrada vanjske terase od betona (nadvezali bismo ju na buduću kuhinju), te nadstrešnice za dva auta.
Trebam ponudu za gradnju male prizemnica do 30 m2 po sistemu ključ u ruke,koja ima spavaću sobu,kuhinja i dnevni boravak u istom prostoru, kupaona s tušem u koju stane perilica rublja .Po mogućnosti mala terasa -ulaz. Grijanje klasično peć na drva. Hvala.
Prizemna kuca sa povezanom pomocnom kucom pod istim krovom, toplom kadom, bazenom i ostavom.