Želimo skinuti kompletan stari krov i postaviti novi.
Poštovani, Potrobno je strojno žbukanje zidova svih osim knaufa koje je već postavljen. Na gornjem katu je potrebno strojno žbukanje stropa. Ukupna površina zidova i stropa je cca m2 U sve prostorije bi se stavila gips zbuka, a u kupaone cementna. Molim vas ponudu Adresa: Zagrebacka zupanija, Gornji Stupnik
krov curi na maloj površini, treba provjeriti i sanirati
Poštovani, potrebno je presložiti krov od mediteran crijepa, preletvati i predaskati, staviti hidroizolaciju i izolaciju protiv truljenja konstrukcije, ugradnja krovnih prozora, rušenje cca20 m2 krova i izgradnja novog djela, limarski radovi , dio zidarskih radova. Mjesto rada je Bilo kod Šibenika, omogućen kamionski pristup. Sa radovima se može započeti odmah ili po dogovoru. Ostali dokumenti, fotografije šaljemo izvođaču. Zainteresirani izvođači mogu doći na ogled od 1.8.- 20. 8. 24. prema dogovoru sa investitorom. Prije početka radova potrebno je uz ponudu dostaviti i troškovnik svih radova. Važna nam je kvaliteta , garancija i daljnje održavanje. Mjesto rada je Bilo na magistrali 5 ,Šibenik
Kompletno skidanje postojećeg dvostrešnog krova cca.m2 sa rušenjem zidova/nadozida od stare cigle, te kompletna izrada novog jednostrešnog krova sa pokrovom od lima u obliku crijepa, sa zidanjem novih nadozida i betoniranjem serklaža.Sama visina nadozida i srklaža ne mora biti visoka, jer sa stražnje strane krova,drvena greda/rožnica može biti i direktno na AB deki. Ujedno,izrada drvene nadstrešnice za dva automobila, jednostrešna sa pokrovom od lima u obliku crijepa, na mjestu postojeće garaže koja je na slici.
Pozdrav, Stambena zgrada u centru... mrežica stavljena u haustoru cca m2, ( može se poćeti odmah ) Žbuka ide i na dio vanjskih zidova i u stanove koji se pripremaju. Ukupno će biti cca oko m2. Molimo ponudu samo za ruke.. (cementna žbuka je u pitanju )
Krov je pokriven glinenim (vinkovačkim crijepom), crijep je montiran na uzdužne letve bez kontraletvi. krov je podaskan daskama coleicama i stvaljena je hidrozolacija ljepenkom. Krov ima dva krovna Velux prozora montirana (jedna na sjevernoj drugi na južnoj strani. Potrebno: zamijeniti crijep novim, na južnoj strani zamijeniti krovni prozor kućicom, dodati kontraletve i montirati vjetarlajsne i eventualno žljebove. Provjena je da je gnosiva građa neoštećena ali će neke daske vjerojatno trebati zamijeniti, i popraviti hidroizolaciju.
Radi se o obiteljskoj prizemnici izgrađenoj oko . godine. Krovište je većim dijelom četverovodno, a manjim dijelom dvostrešno. Kuća je pokrivena dvostruko utorenim glinenim crijepom, koji je potrebno čim prije zamijeniti novim crijepom, a također i ležeće oluke i vertikale, kao i uvalu i dimnjačke opšave. Postojeća drvena građa je tesana, a dvostrešni dio treba zamijeniti novom piljenom građom (oko 60 m2 horizontalne projekcije toga dijela građevine). Treba predvidjeti podaskavanje krovnih ploha te letvanje i oblaganje PVC folijom. U krovište ugraditi 4 komada ležećih krovnih prozora i tipske snjegobrane. Sve strehe opšiti brodskim podom i bondeksirati ga. Dio ukupne površine predmetne obiteljske prizemnice (nadstrešnica nad terasom pri glavnom ulazu u kuću) od oko 40 m2 treba prekriti trapeznim limenim pločama u boji crijepa i to preko dotrajalog pokrivača od bitumenizirane šindre.
Usljed nedavnih jačih kiša, imamo prodor vode u jednoj sobi. Na krovu nedostaje 10-tak crijepova pa ih treba staviti te zamjeniti one kritično loše. Znači, ne radimo sanaciju cijelog krova nego trebamo hitno riješiti problem prodiranja vode kroz krov. Ozbiljniju sanaciju svakako imamo u planu za budućnost pa možemo o tome sa majstorom na licu mjesta.
Poštovani, u pitanju je adaptacija krova na jednoj od dvije dvodomke. Krovna konstrukcija je na dvije vode te nema stolicu već je u obliku slova A. Rogovi su planke-fosne sa razuporom i srednjom gredom u vrhu rogova od zabada do zabada oslonjenom na dva stupa. Na krovu je crijep koji bih zamjenio limom u imitaciji crijepa koju sam već kupio. Moj plan je krovnu konstrukciju promjeniti na način da napravim dvije krovne kućice. Sa svake strane krova po jednu. Kuća je 8,5m širine, kućice bi bile cca5m širine po sredini kuće. Dakle od svakog zabada ostaje dva roga u trenutnom stanju, dok se središnji dio krova podiže za nekih cm. Trenutna dužina rogova je oko 5m. Otvor krovne kućice (stupovi i vjenčanica) bi išli od drveta, eventualno siporex uz betonski cerklaz kako bi čim prije pokrili kuću obzirom da je u pitanju kuća koja nema betonsku deku. Rogovi su uredni pa bih iste koristio i prepravio, dodali bi i promjenili ono što je potrbeno. Nakon prepravke na konstrukciji, potrebno je staviti OSB, foliju, kontraletvu i letvu. Navedeno je već kupljeno i pripremljeno. Ukoliko ste u mogućnosti i limarski radovi su potrebni. Struja i telefonski kabal ulaze preko zabada, ima jedan zajednički dimnjak te dimovodna cijev od bojlera. Srdačan pozdrav