Zatraži besplatne ponude za legalizaciju kuće u Imotskom

35
izvođača u blizini
Već 590 korisnika iz Imotskog
pronašlo je izvođača na trebam.hr

6 najboljih ponuđača za legalizaciju kuće Imotski, 2024

DISEGNO d.o.o.

 
0 ocjena
5+
Broj zaposlenih

Usluge: legalizacija objekata, legalizacija, legalizacija kuće, legalizacija pomoćnih objekata, arhitekti, nacrti kuća, projektanti, projekti kuća, dizajn interijera, građevinska dozvola, uređenje interijera.

Zatraži ponudu

ĆIPOTRANS d.o.o.

 
0 ocjena
20+
Godina na tržištu
5+
Broj zaposlenih

Usluge: legalizacija objekata, legalizacija, legalizacija kuće, legalizacija pomoćnih objekata, energetski certifikat, energetski certifikatori, energetsko certificiranje, energetski certifikat za kuću, energetski certifikat za stan, izrada energetskog certifikata.

Zatraži ponudu
5+
Broj zaposlenih

Usluge: građevinski nadzor, projektantski nadzor, nadzor građevinskih radova, legalizacija objekata, legalizacija, legalizacija kuće, legalizacija pomoćnih objekata, arhitekti, nacrti kuća, projektanti, projekti kuća, dizajn interijera, građevinska dozvola, uređenje interijera.

Zatraži ponudu

Usluge: arhitekti, nacrti kuća, projektanti, projekti kuća, dizajn interijera, građevinska dozvola, uređenje interijera, legalizacija objekata, legalizacija, legalizacija kuće, legalizacija pomoćnih objekata.

Zatraži ponudu

Često postavljana pitanja

  • Zašto legalizirati zgradu?

    Legalizacija objekta potrebna je zato što se samo legalizirani objekti mogu upisati u zemljišne knjige i katastar, podići hipotekarni kredit, zakonito predati i slično. Legalizirani objekti na tržištu postižu znatno veću vrijednost od bespravno izgrađenih objekata.

  • U kojem se slučaju ne može legalizirati objekt?

    Svaka ilegalno izgrađena zgrada ne može se legalizirati. Razlog je najčešće to što zgrada izgrađena na crno nije podignuta u skladu s propisima i zakonom. Moguće je i da zgrada nije izgrađena u skladu s prostornim aktima, da je izgrađena na arheološkom nalazištu, na površini javne namjene, na pomorskom ili vodnom dobru i sl. Može li se vaša kuća legalizirati ili ne, sa sigurnošću mogu reći samo kvalificirani arhitekti koji će pomno proučiti vašu situaciju.

  • Kolika je kazna za nelegalan objekt?

    Nelegalna gradnja je kažnjiva novčano, a investitori i izvođači koji će graditi bez građevinske dozvole od sada će tu kaznu plaćati i do 180 000 kn. Kaznu će također morati platiti i službenici koja će iznositi oko 3000 kn, ali samo ako će raditi protiv propisa.

  • Koliki su troškovi za legalizaciju nelegalnog objekta?

    Podnositelj zahtjeva za legalizaciju snosi troškove za geodetski snimak (ako građevina nije evidentirana u katastru), arhitektonski snimak zatečenog stanja, elaborat o dokazu mehaničke otpornosti i stabilnosti za zahtjevnu zgradu, komunalni doprinos, vodni doprinos, naknadu za posjedovanje nezakonito izgrađene zgrade.