Zatraži besplatne ponude za kamin na drva u Sisku

Već 4.015 korisnika iz Siska
pronašlo je izvođača na trebam.hr

1 najboljih ponuđača kamina na drva Sisak, 2024

1 završen projekt s prosječnom ocjenom 4,0

4,0
Mirjana B. , prije 1 godinu

Bilo je sitnih gresaka prvenstveno kod fugiranja coskova...moglo je i bolje.

5+
Godina na tržištu

Usluge: popločavanje dvorišta, postavljanje opločnika, postavljanje tlakavaca, linoleum, parketari, pvc podovi, podne obloge, vinil podovi, sanacija parketa, postavljanje parketa, postavljanje laminata, brušenje i lakiranje parketa, postavljanje pločica, keramičar, keramičari, postavljanje keramike, kamini, izrada kamina, kamini na drva, plinski kamini, kamini na pelete, ugradbeni kamini, elekrični kamini, kamini na bioetanol, kamini za centralno grijanje, peći, peći na drva, plinske peći, peći na pelete, peć za centralno.

Zatraži ponudu

Često postavljana pitanja

  • Koja je razlika između toplozračnog i toplovodnog kamina?

    Toplozračni kamini ispuštaju toplinu u prostoriju putem ventilacijskih cijevi. Da bi grijanje bilo učinkovito zrak mora stalno cirkulirati, zbog čega nam je potreban dodatni sustav ventilatora. Toplovodni kamin umjesto zraka zagrijava vodu koja putuje do sustava grijanja. Toplovodni kamin posebno je pogodan ako želimo grijati cijelu kuću, dok je toplozračni kamin pogodan za grijanje jedne do dvije prostorije.

  • Koji izvor energije odabrati za kamin?

    Ovisno o izvoru energije koji koriste, kamine dijelimo na kamine na drva, pelete, plin i kombinirane kamine. Svaka vrsta kamina ima svoje prednosti. Kamin na pelete automatski uzima pelete čime nam olakšava rad, a zbog automatizacije može i zagrijati kuću kad nas nema kod kuće. Kamin na drva, pak, radi na trupcima koji su najjeftiniji izvor energije. Prednosti plinskog kamina su u tome što je toplinski vrlo učinkovit i ne ostavlja pepeo i ostalu prljavštinu, pa je vrlo jednostavan za održavanje. Vrsta kamina koju ćete odabrati ovisi uglavnom o vašim željama i o tome koliko novaca ste spremni izdvojiti za kamin.

  • Što je potrebno za ugradnju kamina?

    Za ugradnju otvorenog kamina potreban vam je dimnjak promjera između 25 i 30 cm, a za ugradnju kamina sa zatvorenim ložištem dimnjak promjera između 20 i 25 cm. Priključak za kamin mora biti na visini od 180 cm i pod kutom od 45 stupnjeva. Prije postavljanja kamina morate voditi računa o cijevi za dovod svježeg zraka. Kako čuvati trupce za ogrjev? Važno je da je ogrjevno drvo suho, pa ga moramo čuvati u prozračnom natkrivenom prostoru koji ima podnu zaštitu od vlage. Podrum kao zatvoreni prostor nije prikladan za čuvanje trupaca jer se, zbog vlage, ne mogu sušiti. Kako na siguran način koristiti kamin? Moramo pažljivo rukovati kaminom s otvorenim ognjištem – ne smijemo koristiti zapaljive tekućine za paljenje vatre, a u blizini kamina ne smiju se nalaziti stvari koje su lako zapaljive. Zidovi oko kamina moraju biti izgrađeni od nezapaljivog materijala, a prostor oko kamina također mora biti zaštićen nezapaljivim materijalima. Također preporučujemo da instalirate odgovarajući aparat za gašenje požara.

  • Kako skladištiti drvo za ogrjev?

    Važno je da je ogrjevno drvo suho, pa ga moramo skladištiti u prozračnom natkrivenom prostoru koji ima podnu zaštitu od vlage. Podrum kao zatvoreni prostor nije pogodan za skladištenje trupaca jer se, zbog vlage, ne mogu sušiti.

  • Kako na siguran način koristiti kamin?

    S kaminom s otvorenim ognjištem moramo pažljivo rukovati – ne smijemo koristiti zapaljive tekućine za loženje vatre, a u blizini kamina ne smiju se nalaziti lako zapaljive stvari. Zidovi oko kamina moraju biti izgrađeni od nezapaljivog materijala, a područje oko kamina također mora biti zaštićeno nezapaljivim materijalima. Također preporučujemo da instalirate odgovarajući aparat za gašenje požara.